Mini Quiz MafiaTown 2015

Witajcie użytkownicy!

Wraz z Sergiem stwierdziliśmy, że spędzić święta i nie brać udziału w quizie o Mafii to jak nalać i nie wypić. W związku z tym, trochę samowolnie, postanowiliśmy przejąć inicjatywę, z racji tego, że administracja nie ma zbyt wiele czasu na organizowanie quizu, a szkoda, żeby taka fajna tradycja się zmarnowała, podjęliśmy się organizacji tegorocznej edycji. Będzie to trochę inny quiz, niż do tej pory, bo nie organizowany na stronie MafiaTown, lecz na osobnej stronce, przeznaczonej specjalnie do organizowania tego typu imprez. Wszystko jest już zaplanowane, a prace idą pełną parą. Jedyne, czego potrzebujemy, to Waszego zainteresowania tą inicjatywą.
Obrazek

A teraz powiem Wam jak
    -Quiz będzie składał się z 4 zestawów pytań, odpowiednio po 2 zestawy na Mafię i Mafię II.
    -Każdy zestaw będzie zawierał 15 pytań.
    -Aby wziąć udział w zabawie, użytkownik będzie się musiał zarejestrować. Tylko zarejestrowani użytkownicy dostana link do kart odpowiedzi.
    -Rejestracji można dokonać na PW do jednego z organizatorów (Tom|Sergio)
    -Terminy udostępniania zestawów zostaną podane jutro.
    -W quizie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik (Z wyjątkiem zbanowanych stale, lub okresowo, oraz zdyskwalifikowanych w ubiegłorocznym quizie za oszustwa)
Jak wszystko dobrze pójdzie, to już w następną niedzielę, czyli 20 Grudnia, będziecie mogli wziąć udział w tym quizie.
Sergio, jeżeli o czymś zapomniałem, lub chcesz coś dodać, to przekazuję Ci mikrofon. :P

Lista uczestników Stan na 23.12.2015 17:53
    -DMateo07
    -Woody
    -mammix
    -Kevin (Użytkownik zrezygnował z udziału)
    -Joguś
    -Mnich (Użytkownik zrezygnował z udziału)
    -Dominik123
    -nivener
    -kubala102
    -matos
    -MadaraUchiha
    -Pesci
    -Johnny (Dyskwalifikacja)
    -Mniku
    -kochanymisio (Dyskwalifikacja)

Wyniki zestawu Mafia TCOLH 1/2
1. DMateo07 - wynik: 18/20 pkt., czas 2 m 44 s
2. Johnny - wynik: 18/20 pkt, czas 4 m 36 s
3. Mnich - wynik 16/20 pkt, czas 5 m 23 s (-2pkt za przekroczenie czasu)
4. Joguś, wynik 16/20 pkt, czas 1 m 47 s
5. nivener - wynik 16/20 pkt, czas 4 m 9 s
6. kubala102 wynik 15/20 pkt., czas 1 m 29 s
7. Mniku - wynik 15/20 pkt, czas 4 m 28 s
8. Pesci - wynik 14/20 pkt, czas 2 m 46 s
9. Woody - wynik 14,20 pkt, czas 2 m 10 s
10. MadaraUchiha - wynik 11/20 pkt, czas 2 m 20 s

Wyniki zestawu Mafia TCOLH 2/2
1. Johnny - wynik 18/20 pkt, czas 4 m 29 s
2. Mniku - wynik 17/20 pkt, czas 2m 53 s
3. Joguś - wynik 16/20 pkt., czas 2 m 30 s
4. DMateo07 - wynik 16/20 pkt, czas 2 m 37 s
5. kubala102 - wynik 15/20 pkt, czas 2 m 8 s
6. MadaraUchiha - wynik 14/20 pkt, czas 3 m 29 s
7. Matos - wynik 12/20 pkt, czas 5m 18 s (-1 pkt za przekroczenie czasu)
8. Woody - wynik 10/20 pkt, czas 2 m58 s
9. Dominik123 - wynik 2/20 pkt, czas 1m 50s

Wyniki zestawu Mafia II 1/2
1. kubala102 - wynik 18/20 pkt, czas 1 m 59 s
2. Pesci - wynik 16/20 pkt, czas 3 m 24 s
3. Joguś - wynik 15/20 pkt, czas 2 m 30 s
4. DMateo07 - wynik 12/20 pkt, czas 4 m 16 s
5. Woody - wynik 12/20 pkt, czas 3 m 12 s
6. MadaraUchiha - wynik 10/20, czas 5 m 3 s (Czas przekroczony o poniżej 10 s, brak punktów ujemnych.)
7. Dominik 123 - wynik 9/20, czas 2 m 32 s
8. Mniku - wynik 5/20 pkt, czas 2 m 58 s

Wyniki zestawu Mafia II 2/2
1. kubala102 - wynik 18/20 pkt, czas 2 m 32 s
2. DMateo07 - wynik 17/20 pkt, czas 4 m 5 s
3. Joguś - wynik 15/20 pkt, czas 2 m 27 s
4. MadaraUchicha - wynik 15/20 pkt, czas 1 m 7 s
5. Pesci - wynik 14/20 pkt, czas 2 m 41 s
6. Woody - wynik 13/20, czas 3 m 15 s
7. Mniku - wynik 7/20, czas 2 m 44 s
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Siemanko użytkownicy!
Tak jak napisał wyżej Tom, w celu odciążenia administracji od organizowania kolejnej edycji quizu, podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu tego sami. Mam nadzieję, że fajnie to wyjdzie, największym plusem tego wszystkiego jest chyba to, że w końcu nasza kochana administracja sama będzie mogła wziąć w tym udział. A jak Wy to widzicie, macie jakieś uwagi/rady? Pozdro ziomy, więcej informacji już niebawem!
No Panowie! I chwała Wam za to, genialna inicjatywa. Jestem szczerze zaciekawiony jak to wyjdzie, ale pewnie znowu będę z ekscytacją czekał na kolejne zestawy pytań :-)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Tak jak pisałem Tomowi na PW. W tym roku wyszło jak wyszło, niestety ze względu na brak czasu nie dało rady zorganizować corocznego quizu. Bardzo fajnie, że zdecydowaliście się na taką inicjatywę.

PS Jakie nagrody? :-F
Prace ruszyły już od samego rana, pierwszy zestaw pytań już w połowie zrobiony. Jak wszystko będzie szło takim tempem, to już 20 Grudnia będzie dostępny pierwszy zestaw, a każdy kolejny w następne niedziele. Listę zgłoszonych uczestników zamieszczam w pierwszym poście. Jeżeli chcecie się zgłosić do udziału w quizie, to piszcie na PW. A co do nagród, to jeszcze dziś to z Tobą postaram się obgadać, Mefju :D

Wyjątkowo pozwolę sobie napisać posta za postem, z racji tego, że jest to post informacyjny. Przy tym mała prośba do ekipy - zostawcie go na razie tak jak jest, żeby był w miarę widoczny, za jakieś 2-3 dni możecie go połączyć. Przepraszam za taką samowolkę i odstępstwo od regulaminu, ale staram sie na bieżąco informować użytkowników o postępach w pracach nad quizem. A więc:

Wszystko idzie zgodnie z planem, mamy już gotowe pytania do pierwszego zestawu. Jak pewnie zauważyliście, w pierwszym poście dodałem obrazek promocyjny, który sam wykonałem, opracowałem także system dodawania użytkowników do listy uczestników quizu, który polega na dostarczaniu im potwierdzeń rezerwacji miejsca na liście uczestników quizu w formie ''paragonów''. Pozwoli to uniknąć zamieszania, które powstawało przy organizacji podobnych imprez, tj. Wyścigów. Paragony te prezentują się tak:

Dostaje je każdy, kto zgłosi się do quizu.

Druga sprawa to grafik, który ustaliliśmy razem z Sergiem jeszcze w piątek. Będzie się on prezentował tak. *
    I Zestaw (Mafia TCOLH 1/2) - Niedziela, 20 Grudnia 2015 roku o godzinie 20:00;
    II Zestaw (Mafia TCOLH 2/2) - Niedziela, 27 Grudnia 2015 roku o godzinie 20:00;
    III Zestaw (Mafia II 1/2) - Niedziela, 3 Stycznia 2016 roku o godzinie 20:00;
    IV Zestaw (Mafia II 1/2) - Niedziela, 10 Stycznia 2016 roku o godzinie 20:00.
Każdy zestaw będzie aktywny przez 5 dni (do piątku), wyniki zostaną podane w sobotę, czyli w dzień poprzedzający udostępnienie kolejnego zestawu.
*Powyższy grafik może się zmienić do środy. Zmiany mogą dotyczyć jedynie czasu na rozwiązanie zestawów, czas ich otwarcia pozostanie bez zmian.

A trzecia sprawa to ogólne informacje o postępie prac, bo powinniście być na bieżąco. Otóż pytania pod pierwszy zestaw są gotowe, pozostaje je tylko przenieść na arkusze odpowiedzi, a to zadanie takie proste nie jest. Chcemy dobrać stronkę, na której będzie się odbywał quiz tak, aby każdemu ona pasowała i była jak najbardziej łatwa w użytkowaniu. Dziś wraz z Sergiem testowaliśmy już kilka stronek i jak mnie sen nie zmorzy, to będziemy testować kolejne późnym wieczorem.

Na dziś to tyle ogłoszeń parafialnych, jutro zaraz po powrocie z pracy zabiorę się za testowanie stron i układanie pytań. Wy zaś, drodzy użytkownicy zgłaszajcie się. Chcemy, aby jak najwięcej użytkowników tego serwisu wzięło udział w tym wydarzeniu, a jak na razie, to 6 osób tylko się zadeklarowało.
Pozdrawiam
Tom
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Miło mi poinformować Was, drodzy użytkownicy, że właśnie przed chwilą skończyłem prace nad pierwszym zestawem. Testowałem go kilkakrotnie, z wyników jestem zadowolony, wszelkie problemy zostały wyeliminowane, dlatego podaję już wiadomość oficjalną: pierwszy zestaw quizu będzie dostępny już w tę niedzielę!

Zachęcamy również do zgłaszania się do zabawy, na razie zadeklarowało się 6 osób, trochę mało, ale wierzę, że do niedzieli dojdzie Was jeszcze spora ilość :) Administracja i Moderacja też nie śpi, tylko migiem wysyła zgłoszenia do wspólnej zabawy :)
No więc stało się! Prace nad quizem zostały oficjalnie zakończone. Jeszcze tylko drobne poprawki, typu obrazki do pytań i będą one gotowe do rozwiązywania. Pierwszy zestaw dostaniecie już jutro o godzinie 20:00. Będzie on aktywny do piątku, czyli do Bożego Narodzenia. Do tego czasu możecie go rozwiązać, a ci, co się nie zgłosili, mogą się zgłosić na pierwszy zestaw także do piątku.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Jak powiedział już Tom, wszystkie prace nad pierwszym zestawem, który udostępnimy jutro o godzinie 20, zostały zakończone. Kwestią organizacji, pokrótce wyjaśnię wam, jak to będzie wyglądało.
1) Każdy zestaw będzie składał się z 20 pytań, które będą różnie punktowane, ilość punktów za dane pytanie odpowiada poziomowi trudności pytania
2) Każde pytanie będzie ograniczone czasowo, czas na odpowiedź to 15 sekund
3) Nie będzie możliwość powrotu do poprzedniego pytania, zatem warto przemyśleć swój wybór
4) Dany zestaw można rozwiązać tylko raz
5) W przypadku pytań z obrazkiem po prawej stronie jest obrazek do pytania, klikając w niego można go powiększyć
6) Celem udzielenia odpowiedzi należy zaznaczyć poprawną odpowiedź i zatwierdzić ją przyciskiem SUBMIT po prawej stronie
7) W każdym pytaniu jest poprawna tylko jedna odpowiedź
8) Z góry przepraszamy za brak w niektórych miejscach polskich liter, jest to strona zagraniczna, w niektórych momentach ich po prostu brak, w żaden sposób nie przeszkadza to w prawidłowym zrozumieniu pytania

Przedstawię też wam krok po kroku jak będzie wyglądało rozwiązywanie zestawu.
- Każdemu z was wysyłamy na PW link z arkuszem pytań. Przechodząc do niego ku waszym oczom pojawi się tabelka z danymi do logowania. Wypełniacie pola ID i PASSWORD, które podamy Wam na PW razem z linkiem
- Od tej pory macie 15 sekund na każde pytanie, przy każdym pytaniu zaznaczacie jedną odpowiedź i potwierdzacie ją przyciskiem SUBMIT
- Po każdym pytaniu wyświetla się komunikat informujący, czy dane pytanie jest zaliczone czy też nie
- Pierwsze pytanie jest pytaniem o wasz nick z forum MafiaTown. Chcemy dzięki temu o uniknięcie niepożądanych osób spoza forum. Zaznaczam też, że podanie błędnego nicku jest niedozwolone i łamiące regulamin quizu. Będzie to szybko wyłapywane i taka osoba będzie miała dany arkusz, mówiąc kolokwialnie, "w plecy"
- Po ukończeniu zestawu pojawi się komunikat, który poinformuje was o zdobytych punktach, będzie możliwość przejrzenia swoich pytań jeszcze raz i zwrócenia uwagi gdzie się popełniło błąd, jednak już bez możliwości ingerowania w zmianę odpowiedzi. Po ujrzeniu tego komunikatu i zapoznania się z wynikiem można będzie bezpiecznie zamknąć kartę z arkuszem, wasz wynik zostanie już zapisany w naszym systemie

Wiadomo, że czytając same zasady ciężko sobie wyobrazić jak to wszystko będzie wyglądało, dlatego przygotowałem dla was quiz testowy. Jedyną różnicą w tym quzie od jutrzejszego będzie to, że nie będzie pojawiała się tabelka z logowaniem na samym wstępie, od razu przejdziecie do pierwszego pytania.
Cytując klasyka, dość pierd***nia, robota czeka, kończę swój wywód, poniżej podsyłam link do testowego quizu.
W razie jakichkolwiek problemów piszcie w tym temacie.

http://www.quiz-creator.com/qms/quiz.ph ... 2344785112
No więc to już dziś. Zaczynamy punktualnie o 20:00. Zbiórka na SB o godzinie 19:45.
Dzisiaj do zmagań z pierwszym zestawem startują następujący użytkownicy:
    -DMateo07
    -Woody
    -mammix
    -Kevin (Użytkownik zrezygnował)
    -Joguś
    -Mnich (Użytkownik zrezygnował)
    -Dominik123
    -nivener
    -kubala102
    -matos
    -MadaraUchiha
    -Pesci
Proszę o zapoznanie się z zasadami i instrukcją rozwiązywania zestawów, które są zapisane w poście Sergia, oraz z ogólnymi zasadami, które ja napisałem parę dni temu.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
No cóż, niestety quiz okazuje się porażką od strony technicznej, przestrzegam tych co nie rozwiązali swojego zestawu przed znikaniem pytań, uniemożliwiając odpowiedź oraz to, że pojawiający się czasem dźwięk zegara nie symbolizuje końca czasu.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
No właśnie... Nawet na pytanie o mój nick z forum miałem złą odpowiedź :D

Ja na dodatek nie mam szans na jakiekolwiek rozwiązanie quizu w terminie, tak więc zbytnio się nie będę liczył w jakiejkolwiek klasyfikacji... ;)
I got used to it.
Panowi i Panie ale gdzie się zgłosić? Proszę o pomoc bo nie wiem gdzie.
I przy okazji witajcie ponownie po bardzo długiej przerwie. Znów jestem z wami :D
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
Do organizatow. Sergio lub Tom
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
mammix napisał(a):
No właśnie... Nawet na pytanie o mój nick z forum miałem złą odpowiedź

To nie błąd. Po prostu jest to normalne pytanie arkuszowe. Prawidłowa odpowiedź to DMateo07. Nie dało rady tego inaczej zrobić, ale spokojnie, to pytanie nie zalicza się do punktacji. xD

MadaraUchiha napisał(a):
Panowi i Panie ale gdzie się zgłosić? Proszę o pomoc bo nie wiem gdzie.


Tutaj jest wszystko opisane, wystarczy też przeczytać pierwszy post w tym właśnie temacie. Zostałeś dopisany na listę uczestniów.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Panowie, naprawiliście ten błąd z przeskakiwaniem pytań? Chciałbym wziąć udział na ogarniętym zestawie.
muore il bandito, la mafia vive
cron