Laptop sam się wyłącza.

Od jakiegoś czasu mój laptop sam się wyłącza, nawet gdy nie jest gorący. Dzieje się to zazwyczaj gdy przeglądam internet; podczas grania wyłączył mi się chyba tylko raz. Dmuchałem sprężonym powietrzem, zakupiłem podkładkę chłodzącą, jednak to nic nie zmieniło..

Istnieje możliwość sprawdzenia przyczyny wyłączania przez jakiś program albo log?
muore il bandito, la mafia vive
Spróbuj pobrać program do monitorowania podzespołów, który może wyjaśnić ewentualną przyczynę wyłączania się komputera. Z tego, co słyszałem, to SpeedFan jest w tym dobry, CPU - Z też się nieźle sprawdza.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Przeskanuj komputer za pomocą Malwarebytes Anti-Malware.
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
Być może rzeczywiście problem jest z oprogramowaniem, a nie sprzętem. Wrzuć log z Farbar Recovery Scan Tool (wybierz wersję dla swojego systemu - 32 lub 64 bity). Po uruchomieniu jako admin kliknij na "Scan" i po zakończeniu wrzuć dwa pliki - FRST.txt i Addition.txt (znajdują się w folderze z FRST) - na jakiś serwis, np. http://pastebin.com/
FRST.txt:

http://pastebin.com/r7Hcaxfs

Addition.txt:

http://pastebin.com/mnQVHTcA
muore il bandito, la mafia vive
Nic poważnego nie widzę, chociaż jest sporo syfu.

  1. Wejdź do panelu sterowania i odinstaluj te programy:
    Kod:
    ASUS Instant Connect
    ASUS InstantOn
    ASUS LifeFrame3
    ASUS Live Update
    ASUS Screen Saver
    ASUS Tutor
    ASUS WebStorage Sync Agent
    Bing Bar
    HP Customer Participation Program 14.0
    HP Update
    MyBitCast 2.0
    NVIDIA Update 1.11.3
    Shared C Run-time for x64
    Shop for HP Supplies
    Skype Click to Call
    WinFlash
  2. Otwórz Notatnik i w nim wpisz:
    Kod:
    HKLM\...\Run: [RTHDVCPL] => C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RAVCpl64.exe [13267016 2013-01-23] (Realtek Semiconductor)
    HKLM-x32\...\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] => C:\Program Files (x86)\Adobe\Reader 10.0\Reader\Reader_sl.exe [40312 2014-05-08] (Adobe Systems Incorporated)
    HKLM-x32\...\Run: [Adobe ARM] => C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe [959904 2013-11-21] (Adobe Systems Incorporated)
    HKLM-x32\...\Run: [ASUSPRP] => C:\Program Files (x86)\ASUS\APRP\APRP.EXE [3187360 2012-11-23] (ASUSTek Computer Inc.)
    HKLM-x32\...\Run: [ASUSWebStorage] => C:\Program Files (x86)\ASUS\WebStorage Sync Agent\1.1.10.123\AsusWSPanel.exe [3423104 2012-08-31] (ASUS Cloud Corporation)
    HKLM-x32\...\Run: [RemoteControl10] => C:\Program Files (x86)\CyberLink\PowerDVD10\PDVD10Serv.exe [91432 2012-03-28] (CyberLink Corp.)
    HKLM-x32\...\Run: [HP Software Update] => C:\Program Files (x86)\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe [96056 2013-05-30] (Hewlett-Packard)
    HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
    HKLM-x32\...\Run: [SunJavaUpdateSched] => C:\Program Files (x86)\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe [508800 2014-12-17] (Oracle Corporation)
    HKLM\...\Policies\Explorer: [NoControlPanel] 0
    AppInit_DLLs: C:\PROGRA~2\SupTab\SEARCH~2.DLL => C:\PROGRA~2\SupTab\SEARCH~2.DLL File not found
    SearchScopes: HKLM-x32 -> DefaultScope value is missing
    BHO: No Name -> {95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233} ->  No File
    BHO-x32: No Name -> {95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233} ->  No File
    Hosts:
    Task: {184CE9C1-3AB3-4514-AE8F-47063558C6BF} - \SomotoUpdateCheckerAutoStart -> No File <==== ATTENTION
    EmptyTemp:
    RemoveProxy:
    CMD: DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
    CMD: sfc /scannow
  3. Zapisz plik jako fixlist.txt w folderze do którego pobrałeś FRST.
  4. Uruchom FRST jako administrator i użyj przycisku Fix. Po zakończeniu wyślij log fixlog.txt (będzie w folderze do którego pobrałeś FRST).
    Teraz uwaga: Skrypt będzie się wykonywał dosyć długo. Nie przerywaj go, cierpliwości ;-)
  5. Pobierz i uruchom jako administrator Junkware Removal Tool. Z niego też wyślij log.
  6. Zrób nowe logi przez FRST. Pamiętaj, żeby uruchomić go jako administrator. Przed kliknięciem Scan upewnij się, że zaznaczona jest opcja Addition.txt
Możliwe że masz już tak "zafilcowany" wylot przy wiatraku ze pewnie przegrzewa sie zanim się nagrzeje :P
Więc jeżeli lapek ma już pare dobrych lat to weź go rozkręć i sprawdź co się dzieje przy wylocie, sprężone powietrze ci nie pomoże :P
ProGlitcherPL On YouTube | World War II Mod on MODDB | Blog Cukra
Pisałem Ci to już na shoutboxie i dalej w sumie za tym obstaję - stawiam na wersję Cukra, czyli kurz utworzył już taką szczelną warstewkę syfu na wylocie, że komputer momentalnie łapie temperaturę (kiedy nawet jest w spoczynku (niekoniecznie przy grach) i wbudowane zabezpieczenie od spalenia podzespołów wyłącza kompa przy zbyt dużej temperaturze. Również radziłbym Ci przeczyszczenie go bardzo dokładnie po uprzednim rozkręceniu. Sprężone powietrze może wdmuchiwać syf jeszcze głębiej zamiast go wyciągać tylko pogarszając sytuację.

Pamiętam jednak, że mówiłeś że rozkręcenie go może być dla Ciebie problematyczne, bo trzeba laptopa praktycznie rozłożyć na części zanim będzie możliwe dostanie się do tyłu. W takim przypadku radziłbym Ci udanie się do jakiegoś serwisu komputerowego i popytanie za jaką cenę byliby skłonni przeczyścić Ci kompa. Nie wiem jak to jest u was, ale kiedy ja obdzwaniałem serwisy w Lublinie by załatwić czyszczenie kompa mojej dziewczyny, to ceny wahały się od 60 do 100 zł i najczęściej wliczone w cenę było dokładne czyszczenie z syfu i do tego jeszcze wymiana pasty termoprzewodzącej, która też często jest przyczyną problemów z temperaturą. Pasta też jakby nie patrzeć jest ważna.

Możesz podzwonić, zawsze to lepiej zapłacić te 80 zł i być o wszystko spokojnym, niż z każdą odkręconą śrubką obawiać się czy przypadkiem permanentnie nie uszkadzamy czegoś ważnego :-)
cron