Ciekawe zdjęcia z wczesnych wersji gry

No no, muszę przyznać, że opublikowałeś bardzo ciekawe zdjęcia, a jednocześnie pogratulować odkrycia. Szczerze mówiąc spośród wszystkich tych zdjęć, które tu wstawiłeś tylko jedno widziałem. Czy tylko mi się wydaje, że na tych zdjęciach grafika jest o wiele ładniejsza niż w finalnej wersji Mafii?
Mi się wydaje że postacie są lepiej zarysowane. zobaczcie na screen przedstawiający tego gościa w czarnym garniaku i kapeluszu, obok niego idzie dziewczyna w brązowym ubraniu, jej model jest bardziej dopracowany niż ten sam w wer. finalnej :-)
Obrazek
Ja szczególną uwagę przykułem do modeli samochodów, według mnie są zdecydowanie lepsze. Aczkolwiek samo miasto też wygląda lepiej... szkoda, że nie mamy możliwości pogrania w taką Mafię, jaką widzimy na screenach.
Takich rzeczy Mafia nie ujrzała, na moje (myślę, że w miarę doświadczone w tych sprawach) oko jak patrzę to jest to render z programu graficznego 3D. Widać to głównie po cieniowaniu, jakiego gra by nie pociągnęła szczególnie w tamtych czasach. Dodatkowo modele są bardziej szczegółowe, to raz, a dwa mają nałożony specjalny filtr wygładzający (którego gra nie ma). Dzięki temu filtrowi samochody wyglądają jakby były bardziej szczegółowe. Chociaż faktem jest, że pierwotnie były one bardziej upodobnione do realnych odpowiedników. Niektóre budynki jak choćby na tym pierwszym obrazku, ten budynek w tle ma komin, który finalnie jest tylko jako tekstura. Widać też duży dystans renderowania, który oczywiście w grze musiał być ograniczony, bo by komputery nie pociągnęły. W scenach miejskich warto też zauważyć zwiększony ruch, co dodaje klimatu, ale również gdzie nie gdzie widzę, że są również inne elementy, które wzbogacają otoczenie. Postaci nigdy nie było można zmieniać, kiedyś o tym było. Ta postać była stworzona do celów promocyjnych.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Co do modeli postaci i aut, to na screenach promocyjnych zawsze są ładniejsze i bardziej dopracowane. Podobnie jest z innymi obiektami. Np. screen z farmy. Taka grafika jest wręcz w Mafii nie możliwa, a na screenie jest. Zwyczajny chwyt marketingowy.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Odkopywania ciąg dalszy, znalazłem więcej screenów z alfy i bety, nawet z produkcji gry i muzyki :-)

Obrazek


Obrazek
Fajne screenny i zdjęcia. Tylko szkoda, że tak niskiej jakości. Na ostatnim obrazku Paulie przypomina mi bardziej Max Payne'a.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Chyba nie będę wielki, mówiąc iż to grafiki promocyjne. Ale bardzo fajne.

PS.
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
Taki mały odkop.


Swoją drogą zauważył ktoś, dlaczego na pucharze zamiast 1932 (nie pamiętam w którym roku dokładnie Tommy wygrywa GP) pisze 1939?
Obrazek
Z forumowych wyścigów pamiętam jeszcze, że na torze zaraz przy starcie był kawał rusztowania, na którym pisało "1940". Mafia miała sięgać dalej niż do 1938 roku czy to tylko takie spontaniczne wklejenie pierwszej lepszej daty z okresu przez autorów?
"To nie jest kradzież, to jest podział."
Odnosząc się również do twojego zdjęcia Sonny, Czy ktoś zauważył, że na modelu auta wyścigowego Caesara pisze oryginalna jego nazwa? Proszę spojrzeć: Klik
Obrazek
Pewnie modele były robione dużo wcześniej a później gdy przyszły prawa autorskie do marek - mogli zapomnieć o już zaimplementowanym modelu, aby zmienić nazwę. Tak samo z pucharem.