Mafia The Lost Family Mod

No muszę przyznać, że bardzo interesująco to wygląda. Pracuj dalej. Już nie mogę się doczekać kiedy mod zostanie wydany.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Samoloty w Lost Family Mod confirmed? hehe. Tak czy tak, fajna rzecz, tak tryzmaj
Nie, nie, aż takiego rozmachu nie będzie ;) Miałem na myśli lokacje, które będą nad poziomem niższych dachów.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Kilka nowych screenów, miasto uważam za skończone.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Miasto super, ale dodaj jakieś detale np. kartony czy szopy.
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
Siema, jestem nowy na forum, o modzie dowiedziałem się jakiś czas temu,oglądając filmiki Jakubka120. Ciesze się,że postanowiłeś zrobić krok naprzód i miasto jest bardziej żywe niż np. w modzie La Cosa Nostra. Chciałbym też przedstawić kilka propozycji,które ożywiły by grę jeszcze bardziej:
- Na niektórych ciężarówkach mogłyby być reklamy np. jakiejś piekarni o nazwie ,, Malinowski i Syn" albo coś w tym rodzaju.
- Kilka komunikatów w radiu mogłoby dotyczyć wydarzeń z gry ( podobnie jak było w Mafii 2)
- O wydarzeniach fabularnych i tych mniej ważnych można by było przeczytać w gazecie,którą by rozdawał jakiś dzieciak.
Jeśli chodzi o broń palną,z broni,które już były mogą na pewno zostać: Colt M1911, Colt Detective Special, Mosin-Nagant, Thompsona 1928 już przerobiłeś na starszą wersję czego ci serdecznie gratuluję.
Pytania:
Czy będziesz w misjach nawiązywał jakoś do okresu prohibicji, czy tak po prostu wybrałeś lata 20, żeby poruszyć wątek np. rodziny Pepone?
Czy będziesz korzystał z wizerunków innych gangsterów np. Carlo Gambino?
Czy imię Giacomo będzie w jakiś sposób przerobione na amerykańską wersje lub zdrabniane? Tak jak było np. w Ojcu Chrzestnym: Santino- Sonny, Frederico-Freddy.
Czy będą jakieś nawiązania do pierwszej i drugiej części np. jadący taksówką Tommy w Lost Heaven albo rozkwit rodziny Vinci w Empire Bay?
Jeśli będziesz chciał dzielić moda na rozdziały z jakimiś nazwami, mogę wykonać do nich dobre zdjęcia (Tak jak w misji ,,Wszystkiego Najlepszego" był bodajże tort)
Pozdrawiam. :)
Widzę że postępy są :)
Reklamy takie jak mówisz będą, jednak na ścianach, nie ciężarówkach ;) Co do pomysłu z radiem to bardzo ciekawy, jednak nie wiem czy znajdzie się miejsce na jego zastosowanie, mimo to będę starał się je znaleźć. Gazety, którą będzie można czytać nie będzie, silnik gry nie pozwala na coś takiego, można by to zrobić jedynie przez setkę obejść, które finalnie pewnie nie dawałyby zadowalającego efektu.
Odpowiadając jeszcze na Twoje pytania.
Tak w fabule znajdą się nawiązania historyczne jak i z fabuły gry ;)
Z tymi wizerunkami zgadłeś mój pomysł na resztę bohaterów. Btw. jeśli tylko ktoś byłby chętny i znał jakiś gangsterów, których mógłbym wykorzystać, to można śmiało podesłać poniżej, najlepiej ze zdjęciami więziennymi (tzn. z przodu i boku).
Co do imienia to jeszcze o tym nie myślałem, ale myślę, że coś takiego będzie :)
Odnośnie podziału na rozdziały jeszcze nad tym nie myślałem, jest to całkiem możliwe, jednak jak tylko będę potrzebował zdjęć czy czegoś, to spokojnie to sobie zapewnię ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Twarze gangsterów:
-Carlo Gambino

-Charles ,,Lucky" Luciano

-Paul Castellano

-Vito Genovese

-Santo Trafficante Junior

-Joe Valachi

-Joseph Bonnano

- Joseph Profaci

- John Gotti

Samochody:
-Bugatti Type 41 (Royale). Produkcja trwała od 1929 do 1933 roku, ale wcześniej na pewno były prototypy, a data nie musi się zgadzać (Jeśli zmienisz nazwę samochodu). Pojazd osiągał maksymalnie 161 km/h.


Bronie:
-Arsenal M23, estoński karabin maszynowy wyprodukowany w 1926 roku, mieści w magazynku 40 nabojów. Przez krótki czas używany przez Estońskie Siły Zbrojne, później również używany podczas wojny domowej w Hiszpanii. Broń była z początku przeznaczona dla wojska, więc polecam go dać do max 2 misji.

-Luger Pistol P08(Parabellum).Mieści 8 nabojów w magazynku. Wyprodukowany pod koniec 19 wieku,używany zarówno podczas pierwszej wojny światowej jak i drugiej. Potocznie mówiono na niego ,,parabelka" (Może się przyda podczas pisania dialogów).

Jeśli chodzi o historyczne easter-eggi:
-W którymś z mieszkań można wstawić zdjęcie marszałka Józefa Piłsudskiego

-Plakaty propagandowe z czasów wojny polsko- bolszewickiej (1919-1921) też chyba się nadadzą:
-Portrety np. Kazimierza Pułaskiego i Tadeusza Kościuszki. Ich portrety będą na pewno wiarygodniejsze, niż jakiś polski król, bo są to polskie postacie,które amerykanie na pewno chociaż trochę kojarzą.
Tadeusz Kościuszko

Kazimierz Pułaski

Pytania:
-Czy będziesz miał zamiar dodawać takie postacie jak np. pucybut? Można w Mafii 2 oblukać, co on dokładnie mówi i nagrać to po polsku. Na modowaniu się totalnie nie znam, więc nie wiem czy można dać do jedynki animacje z drugiej części. Niech ktoś mnie oświeci.
-Czy postaciom pobocznym i przechodniom będą podkładach głos te same osoby co bohaterom głównym? Jeśli nie, kiedy inni chętni będą mogli wysłać próbki?
Potrzebuję skryptera na gwałt. Modyfikacja cokolwiek by nie było zostanie wydana i gotowa do pobrania jeszcze w tym roku. Bo potem nie będę miał kiedy jej robić.
Potrzebuję kogoś kto ma czas w grudniu, fajnie jakby go trochę było, ale nawet jeśli ktoś ma tylko wolne weekendy to też może być. Głównie do zrobienia skryptowanych scenek w mieście (chociaż myślę, że tego mogę się nauczyć) oraz robienia prostych misji, typu dialogi z podziałem na kamery (skrypt na kamery mam już, więc spoko), oraz proste akcje typu jedź tam zrób to, zabij tego itp.) Prosiłbym o zgłoszenia na maila, poniżej, na PW lub Facebooka. Gdziekolwiek.
Dzięki :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
A więc stało się! Modyfikacja wydana! :-)
Czuję jak właśnie kończę pewien etap swojego życia!
Do pobrania poniżej.

Trochę o powstawaniu modyfikacji i podziękowania:


Nie będę się już zajmował modowaniem Mafii, więc żadne patche do moda nie wyjdą, jednak jeśli ktoś chce przy nim grzebać - śmiało. Nie mam nic przeciwko :)
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przy powstaniu, oraz podłożyli głos pod postacie.

Przede wszystkim dziękuję:

DANKOWI - ponieważ to Ty do mnie napisałeś w 2013 r., żebyśmy zrobili moda do Mafii. Wtedy uznałem to za absurdalne, bo jedyne co umiałem, to edytować tekstury. Dzięki Tobie nauczyłem się modelować, dokładnie teksturować, tworzyć mapy itd. To również Ty zrobiłeś w modyfikacji pierwsze skrypty, na których z resztą ja się potem uczyłem ;)
Gdyby nie Danek to w ogóle by to nie powstało!

CUKROWI - dziękuję Ci szczególnie, ponieważ to Ty nauczyłeś mnie modelować, obsługiwać Blendera itd. Gdyby nie Ty, pewnie nigdy bym tego nie ogarnął na takim poziomie jak Ty mnie naczyłeś w jeden wieczór. Po prostu Ci dziękuję, bo miało to ogromny wpływ na moje życie!

JAKUBKOWI - Tobie dziękuję za zaangażowanie, użyczenie wizerunku oraz głosu głównemu bohaterowi. Dziękuję też za promowanie modyfikacji na swoim kanale, bo pewnie gdyby nie to, mało kto by o niej wiedział ;) Pomogłeś mi również, kiedy jak siedziałem i skryptowałem misje a Ty zająłeś się reżyserowaniem dubbingu.
Gdyby nie Jakubek, to pewnie by również to nie powstało, z powodu braku zainteresowania :)

Dziękuję również wszystkim fanom, którzy trwali przez ten cały czas i czekali oraz tym, którzy podrzucali pomysły :)

Podsumowując, ten projekt bardzo dużo wniósł do mojego życia, ponieważ nauczyłem się wiele rzeczy, przed którymi prędzej miałem straszne opory. Jednak z czasem, po ponad 2 latach, nie mam już czasu, żeby go robić i chciałem go skończyć jak najszybciej. Przez to nie jest on perfekcyjny, zawiera wiele błędów i niedociągnięć. Myślę, że warto zaznaczyć, że silnik na którym stoi Mafia jest już bardzo stary i uwielbia się sypać. Często podczas tworzenia musiałem się cofać do kopii zapasowej z poprzedniego dnia, ponieważ mapa potrafiła totalnie paść.
W sumie to pod koniec 2015 r. spiąłem się, olałem dosłownie wszystko do okoła (włącznie ze szkołą) i wziąłem się ostro za dokończenie projektu. Chciałem to koniecznie skończyć do końca roku, ale przeceniłem swoje możliwości (mimo, że zdarzało mi się siedzieć nad nim po 14/15 godzin dziennie) to zostaje on wydany dnia 4 stycznia 2016 r.

Z tego samego miejsca chciałbym zaprosić do mojego kolejnego projektu, który obejmuje nazwę roboczą "My Own World". W wolnych chwilach będę tworzył w programie do grafiki 3D swój własny świat, jakieś miasta, wsie, lasy itd. tak z dużym rozmachem. Mam kilka pomysłów, nie wiem jak to dokładnie się potoczy, ale chętnych zapraszam na fanpage:
http://www.facebook.com/My-Own-World-1059368240761155
Stwierdziłem, że pomimo braku czasu, muszę mieć w czym skubać i nad czym myśleć. Nie byłbym sobą. Tutaj nie mam żadnych ograniczeń czasowych ani silnikowych, mogę to robić nawet przez 30 lat :)

Screeny:





Główny skład:

Pomsł i scenariusz - DMateo07
Mapa - DMateo07, Danek
Lokacje - DMateo07
Modele - Danek, DMateo07
Tekstury - DMateo07
Skrypty - Danek, DMateo07
Misje - DMateo07
tłumaczenie - DMateo07, Jakubek120, Mikeros




Postacie:

Głowna postać, Giacomo Violino:
wizerunek - Jakubek120
dubbing - Jakubek120

Don mafii, Vincenzo Glorioso:
wizerunek - Al Capone
dubbing - Kasu

Przyjaciel bohatera, Ricardo:
wizerunek - John Gotti
dubbing - Robson

Przyjeciel bohatera, Lorenzo:
wizerunek - Charles ,,Lucky" Luciano
dubbing - DMateo07






Życzę miłej zabawy! :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Witam!
Bardzo się cieszę, że się "przydałem" i wciąż wierzę, że to nie ostatnia przygoda Dona Mateo z Mafią TCOLH.

Zostawiam filmy z tej świetnej modyfikacji (na razie jazda swobodna i dwie pierwsze misje)!











Chapeau bas... Nie powiem żegnaj, bo żywię nadzieję, że "do zobaczenia"...
http://www.youtube.com/user/jakubek120?feature=mhee

WSZYSTKO O MAFII
Noooo, Panowie! Kawał dobrej roboty, gratuluję Wam efektu końcowego, a przede wszystkim cierpliwości i pracy jaką włożyliście w ten projekt. Wygląda to naprawdę solidnie i mega ciekawie, obejrzałem kawałek let's play'a, gdy tylko znajdę dłuższą chwilę od razu pobieram i testuję osobiście!
No, no. Gratulację. Don, jestem z Was dumny.

PS: Jak to wgrać, bo ja z modami to jestem na nie ten teges xD
@UP
Wszystkie foldery i do katalogu z game.exe gry.
Mody:
http://www.mediafire.com/download/z8j5o8iie8d3y75/Mafia_TCOLH_MA_MOD_V7.rar
https://www.mediafire.com/file/rze82jl1xz0rbo1/MAFIARGSV3.zip/file