Opinie i propozycje zmian

Obrazek

Po co to "2014" w datach wpisu?
Obrazek
Ja mam bez tego, a też non stop na mobilnym.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Zostało naprawione kilka minut po tym jak się pojawiło.
Troszku się zmieniło. Przede wszystkim zmieniony został edytor postów i prywatnych wiadomości. Teraz jest znacznie bardziej przejrzysty. Jeśli chcecie pełniejszą wersję edytora, klikacie sobie w czerwony link "Włącz rozszerzony edytor". Lista tematów w działach też została oczyszczona i też jest bardziej przejrzysta. Powróciły opisy działów, a niektóre z nich zostały poprawione. Zaktualizowała się też lista pól profilowych - teraz możecie wpisać swój nick na Twitterze, podać linka do kanału YouTube i inne - te będą wyświetlały się pod waszymi awatarami w tematach i w profilach.

Polecam uzupełnić te pola: ucp.php?i=164

Shoutbox działa teraz na autorskim skrypcie. Zmienił się też do niego link, dlatego jeśli ktoś miał go gdzieś zapisanego (np. w zakładkach) to polecam go zaktualizować. Z racji tego, że skrypt jest dosyć nowy to mogą się pojawić jakieś błędy. Wiem też, że shoutbox może aktualnie nie działać w wersji mobilnej forum - postaram się to poprawić w ciągu kilku najbliższych dni.

Pojawiło się też parę mniejszych elementów (np. bardziej widoczna informacja o nowych PW na górze strony), a niektóre części forum stały się bardziej przejrzyste.

Tradycyjnie proszę o opinie i zgłoszenia ewentualnych sugestii i błędów (oby tych jak najmniej).
No troszkę się zmieniło :-)
Mi nowy wygląd przypadł jak najbardziej do gustu. Nie mogę powiedzieć, że jest lepszy od poprzedniego, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia. Forum istnieje od 2007 roku. Ja zaś dołączyłem w tym, więc nie mam pojęcia ile było łącznie wprowadzanych zmian.
Cóż, mi pozostało przyzwyczaić się i zapoznać z nowymi elementami, których wcześniej nie było :-)

Pozdrawiam administrację.
Zapomniałem dopisać jeszcze jednej ważnej rzeczy związanej z shoutboxem. W starej wersji status użytkowników na liście online zależał tylko i wyłącznie od czasu ostatniego wpisu na shoutboxie (wartości mogły się nieco różnić, bo piszę z pamięci):

  • < 2 minuty temu = użytkownik online (zielony)
  • > 2 minuty temu = użytkownik bezczynny (żółty)
  • > 4 minuty temu = użytkownik offline (czerwony)
  • > 5 minut temu = użytkownik usuwany z listy online

Obecnie skrypt bierze pod uwagę to kiedy użytkownik dodał ostatni wpis i czy właśnie przegląda shoutbox. Teraz przedstawia się to tak:

  • ostatni wpis < 1,5 minuty temu = użytkownik aktywny (zielony)
  • jest na shoutboxie = użytkownik obecny (żółty)
  • był na shoutboxie > 2 minuty temu = użytkownik offline (czerwony)
  • był na shoutboxie > 5 minut temu = użytkownik usuwany z listy online

Każdy status ma przydzielony czas odświeżania wpisów:

  • aktywny (zielony) - 5 sekund
  • obecny (żółty) - 15 sekund

Po najechaniu na nazwę użytkownika na liście online shoutboxa pojawia się teraz czas, kiedy użytkownik był ostatnio na shoutboxie.
Wow, ja jestem pod wrażeniem. Dużo lepiej to teraz wygląda. Podoba mi się, chociaż wolę bardziej klasyczne zdobione elementy, to teraz przejrzyściej lepiej się to prezentuje.
Ale mam jedno zastrzeżenie, podaję na profilu link do FB "Facebook (adres profilu):", to podaję: "https://www.facebook.com/DonMateoFilms" i nie działa, wyskakuje, że błędny adres profilu.

EDIT: Już działa :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Cieszę się, że się podoba. Uprzedzam pytania o profile - wiem, że nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Mam je w planach.
Uuu... znalazłem już jednego babola, bynajmniej tak mi się wydaję. ;-)
Chciałem w panelu użytkownika dodać adres do mojego kanału YouTube - kanał specjalnie utworzony na potrzebę forum.
Problem w tym, że stare linki (kiedy to kanały były zakładane dawno temu):

"https://www.youtube.com/channel/user/nazwa użytkownika"

działają bez problemowo, jednak te nowsze (kanał zakładany po pełnoprawnym połączeniu YT z G+) tak jak np. mój:

"https://www.youtube.com/channel/UCyibm5DwRmoH5fp-z56zrkQ"

nie działają wcale. Wyświetla następujący komunikat: Wprowadzony adres nie jest prawidłowym adresem kanału YouTube. Really?

Dobrze, gdyby jednak to działało jak należy. Niby pierdółka, ale ma jakieś tam znaczenie.
Już naprawione.
Zawsze to jakaś zmiana, a po dłuższym czasie nawet konieczna. Miło znowu poczuć jakąś świeżość na forum. Good job.

BTW. Jak daleko będzie sięgać to archiwum z sb?
muore il bandito, la mafia vive
Archiwum będzie obejmowało całą bazę wpisów jaką mamy.
Zmiany jak najbardziej na plus, odświeżenie szaty graficznej raz na jakiś czas to świetny pomysł. Prezentuje się ona całkiem fajnie. Jak na razie nie zauważyłem, żadnych poważniejszych usterek, ale jeśli chodzi o takie drobniejsze rzeczy to brak kolorów na SB, ale o tym pewnie już wiesz Maf :-)

A co do innych sugestii, to z takich kosmetycznych zmian zaproponowałbym zmianę koloru dla grupy "przyjaciele". Jest on zbyt blady i praktycznie nie wyróżnia się od koloru, jaki mają zwykli userzy.
nivener napisał(a):
brak kolorów na SB, ale o tym pewnie już wiesz Maf :-)

Kolory są, ale już nie tak widoczne jak wcześniej. Pojawiają się obok nazwy w kwadraciku.

Obrazek

A co do innych sugestii, to z takich kosmetycznych zmian zaproponowałbym zmianę koloru dla grupy "przyjaciele". Jest on zbyt blady i praktycznie nie wyróżnia się od koloru, jaki mają zwykli userzy.

Poprawiłem :-)
Na stronie głównej nie da się przejść od razu do pierwszych newsów z 2007.
muore il bandito, la mafia vive
cron